Česky - English

Novinky v nabídce filmů

21.6.2024

38. díl - titul
38. díl - titul
38. díl

Aktuálně bychom Vás rádi upozornili na nové filmy, které můžete zakoupit například v našem elektronickém obchodě.

38. díl dokumentů Historie a provoz železnic  - Motorové lokomotivy 4. - DVOJALBUM

První část dokumentu se věnuje řadě 714. Tyto lokomotivy vznikly rekonstrukcí „Pielsticků“ řady 735 koncem osmdesátých let. Skutečné provozní uplatnění těchto lokomotiv se často lišilo od projektovaného a proto i jejich hodnocení v provozu bylo rozporuplné. Jejich nedlouhá éra už také končí a proto je čas připomenout vrcholné období jejich všední služby. Druhá část pořadu začíná slovenskou řadou 736. Ta rovněž vznikla rekonstrukcí řady 735, ale technicky odlišným řešením. Dále druhá část pořadu pokračuje ještě řadami 704 a 708 z ČKD. Tyto dvounápravové lokomotivy odvádějí většinu své práce nenápadně při posunu, v depech a na vlečkách. V provozu jsou nenáročné, spolehlivé a úsporné. Jejich vývoj později uzavřeno několik strojů řady 709.

 37. díl dokumentů Historie a provoz železnic  - Motorové lokomotivy 3. - DVOJALBUM

Další pokračování dokumentů z běžného provozu. V první části to je napřed řada 740, původně určená do služby na vlečkách. Její široké provozní uplatnění u různých dopravců se rozšířilo i do traťových výkonů. Tyto lokomotivy prošly také různými rekonstrukcemi. Odvozené řadě 742 jsme věnovali samostatný pořad (21. díl) a tak už následuje řada 743, původně určená pro adhezní provoz na ozubnicové trati z Tanvaldu. Rovněž její provozní uplatnění se postupně změnilo. Druhá část pořadu je věnována novější řadě 731 z ČKD a jejímu uplatnění v nákladní dopravě na Ostravsku, v severních, středních a jižních Čechách. I tyto lokomotivy už mají za sebou 30 let spolehlivé služby. 

36. díl dokumentů Historie a provoz železnic  -Lužná - čtvrtstoletí železniční nostalgie - Zastavení druhé - DVOJALBUM 

Pořad představuje činnost Železničního muzea Českých drah v letech 2013 – 2021. Navazuje na předchozí 35. díl a dokumentuje hlavní události jednotlivých let. Činnost správkárny, renovaci jednotlivých vozidel, běžné provozní ošetření, přípravu k jízdám i vlastní nasazení lokomotiv a vozů v nostalgickém provozu po celé ČR. Vedle parních lokomotiv jsou součástí sbírky i motorové lokomotivy a vozy, v mnoha případech provozované na různých místech republiky. I ty uvidíme. Stejně tak i některá z vozidel, která do Lužné zavítala ze zahraničí nebo od jiných provozovatelů.  

35. díl dokumentů Historie a provoz železnic – Lužná - čtvrtstoletí železniční nostalgie - Zastavení první - DVOJALBUM 

Muzeum v Lužné vzniklo v roce 1997 v prostorách výtopny bývalé Buštěhradské dráhy. Od roku 1999 funguje jako Železniční muzeum Českých drah. V pořadu je zachycen výběr z aktivit v letech 1999-2012. Časosběrným způsobem je zdokumentován provoz historických vozidel, jejich opravy, údržba a organizování nostalgických jízd, tehdy převážně parních lokomotiv. Jsou zachyceny i hostující stroje, včetně zahraničních a také provoz domácích lokomotiv muzea na akcích v různých oblastech ČR. Další etapou od roku 2013 navazuje následující 36. díl dokumentu.

34. díl dokumentů Historie a provoz železnic - Motorové lokomotivy 2. - DVOJALBUM 

Pokračování cesty po Slovensku, započaté ve 33. dílu. Z východu projdeme přes Plešivec na střední Slovensko, do okolí Zvolena a Banské Bystrice. Pak naše cesta za zajímavými vozidly povede také přes Prievidzu, důlními vlečkami Horní Nitry, přes Bratislavu až do Trenčianské Teplé a Púchova. Nejen tam, ale i na mnoha dalších místech půjde o autentické záběry z běžného provozu před 15–20 lety, který už v této podobě nezažijeme.

33. díl - Železnice přelomu tisíciletí – Ohlédnutí třetí - DVOJALBUM

Na archivních záběrech z let 1999 až 2007 pokračujeme v putování za provozem odcházejících vozidel, tentokrát na Slovensku. Začínáme na severozápadě u Čadce, dále přes Žilinu a Vrútky přejedeme pod Tatrami až do okolí Margecan a Červené Skaly. Pak dojedeme dále, do okolí Košic, Prešova a Čierne nad Tisou. Uvidíme mnoho dnes už vyřazených lokomotiv a motorových vozů, které tehdy ještě běžně sloužily. Některé úseky tratí uvidíme i ze stanoviště strojvedoucího. Pokračování najdete v následujícím 34. dílu.

Novinky

Doprodejové ceny DVD pro včelaře

17.4.2014
Výrazně jsme snížili doprodejovou cenu DVD našich včelařských filmů. Přečíst více

Zlatá medaile v kategorii multimedia

20.9.2010
Velký mezinárodní úspěch našeho filmu. Na 18. kongresu Apislavie (Federace evropských včelařských organizací) v září … Přečíst více

Kontakt

Video-služby Kolář


IČ 14992191

Mobil: 602 610 373
E-mail: video_kolar@volny.cz
Pokud máte potíže s objednávkou, nebo jinou funkcí našich webových stránek, napiště nám o tom e-mailem: technicka.podpora@videokolar.cz